Коефициентите на букмейкърите са един от начините да бъде измерен един провал. За фаворитите те винаги са малки, колкото да бъдат отчетени. Ето и най-големите провали на олимпиадата в Париж.
Юи Сусаки
(Япония), борба
Победата бе оценявана на 1,10. Нейната серия бе 94 поредни победи на тепиха на големи състезания. И загуба с 2:3 от индийката Винеш Фогат още в първия мач. Все пак стигна до бронз. А Фогат се провали на кантара за втория ден от състезанията и отстъпи мястото си на финала на Юшнейдис Гусман (Куба), загубила с 0:3 от американката Сарах Хилдебранд.
Уту Абе (Япония),
джудо
За мнозина коефициент от 1,20 бе направо подарък, след като последната си загуба бе записала през ноември 2019 г. За сметка на това този да не спечели титлата бе 4,00. И падна още в първия си мач от узбекистанката Диера Калдиерова. И дори не взе медал в категория до 52 килограма.
Тан Цянтин
(Китай), плуване
26 стотни. Толкова не стигнаха на топфаворитката за титлата на 100 метра бруст. При коефициент 1,33 и за провал от 3,04. Титлата спечели южноафриканката Татяна Смит. Пълен аутсайдер за букмейкърите с коефициент от 7,00. Цянтин спечели три медала в Париж, но нито един от тях не бе златен. В смесената щафета остана също втора след квартета на САЩ, а в тази на 4 по 100 метра съчетано плуване при жените завърши трета след четворките на САЩ и Австралия.
Сун Иншу (Китай),
тенис на маса
Номер 1 в схемата, с 1,35 за титла и 2,95 за провал. Стигна до финала, където обаче се изправи срещу втория фаворит Чен Мен и загуби. Нейните шансове бяха двойно по-малки - 3,70. Иншу обаче взе два златни медала в отборните надпревари.
Ноа Лайлс (САЩ),
лека атлетика
В бягането на 200 метра той бе с коефициент от 1,35, а най-близкият му конкурент Кевин Беднарек - доста по-назад. Лайлс спечели серията си, в полуфинала бе втори и във финала, ударен от коронавирус преди старта, се добра едва до третото място на 24 стотни от победителя Летсиле Тебого от Ботстуана. Тебого бе оценен със 7,50 преди олимпиадата. Все пак Лайлс спечели 100-те метра и се прибра с два медала. Болестта обаче го извади от щафетата, което бе добре за него, след като американците се провалиха отново при предаването.
САЩ,
водна топка,
жени
Американките бяха твърд фаворит с 1,39. Даваха 2,75 за техен провал. Но на 1/2-финала излетяха от Австралия, която бе оценявана като шеста сила в турнира. И толкова се разстроиха, че загубиха и битката за бронза от Нидерландия. Спечели Испания, която бе втори фаворит с доста високия коефициент от 7,50, като в техния състав бе и Изабела Пиралкова, дъщерята на легедната в родната водна топка Свилен Пиралков.
Якоб
Ингебригтсен
(Норвегия),
лека атлетика
На 1500 метра всички очакваха сблъсъка му с Джош Кър и норвежецът бе топфаворит за титлата с 1,43. В крайна сметка се провали тотално и остана четвърти. Още в сериите даде 20-о време, а в 1/2-финала - седмо. Така не успя да защити титлата си от Токио. Но на 5000 метра си взе златото.
Рюдзю Нагаяма
(Япония), джудо
Твърд фаворит с 1,45, като следващият в категория до 60 килограма бе Лука Мхеидзе с 4,60. Японецът обаче падна от грузинеца на 1/4-финал, но се добра до бронз след още две победи. Но едва ли е медалът, който е искал да спечели.
Италия,
рапира, жени
В отборното състезание италианките бяха твърд фаворит с 1,45. След тях бяха американките с 5,50. Точно американките спечелиха златото. Второто място не е лошо, но италианките бяха твърд фаворит.
Ша'Кари
Ричардсън (САЩ),
лека атлетика
1,50 за титла на 100 метра за американката срещу 4,50 за втората фаворитка Жулиен Алфред от Сейнт Луша. И Алфред спечели първата в историята титла за островната държава с цели 15 стотни преднина пред Ричардсън. И все пак за нея остана злато в щафетата на 4 по 100 метра.
Ромен Дико
(Франция), джудо
Французойката бе фаворит с 1,51, като букмейкърите даваха 4,50 за титла на израелката Раз Ершко като втори фаворит. Дико обаче загуби на 1/2-финал от бъдещата шампионка Беатрис Соуса (Бразилия), която бе извън сметките. Във финала Соуса се справи и с Ершко. За Дико останаха бронзът и титлите в отборното състезание за смесени тимове от тази и предишната олимпиада.
Кларис Агбенену
(Франция), джудо
В категория до 63 килограма тя бе оценена с 1,51, като след нея бе японката Мику Такаити с 5,00. Такаити отпадна още в първия си мач. Агбенену пък стигна до 1/2-финал, където загуби от словенката Андрея Лешки, която никой не очакваше да се бори за медалите, а стана шампионка след победа над мексиканката Пришка Авити Алкарас. А Кларис остана с бронз. Все пак е трикратна олимпийска шампионка вече, като добави титлата в отборната надпревара за смесени тимове.
Амир Заре (Иран),
свободна борба
Всички го виждаха шампион и букмейкърите му даваха 1,55 при свръхтежките. В крайна сметка отстъпи в един от най-оспорваните двубои на игрите на грузинеца Гено Петриашвили. Среброто за иранеца е втори медал след бронза в Токио.
Ига Швьонтек
(Полша), тенис
Съвсем логично тя бе топфаворитът с 1,57, след серията от победи в турнирите за "Големият шлем". И отпадна на 1/2-финал от китайката Цинвен Чжен в мач, където коефициентът за нейна победа бе минималният - 1,10. След това плака 6 часа, но се събра и взе бронзовия медал.
Китай, стрелба,
смесени отбори
Азиатците имаха цели два тима в стрелбата с пистолет на 10 метра за смесени отбори. И логично тяхна титла бе оценена на 1,65. В крайна сметка и двата тима отпаднаха от битката за медалите, като заеха пето и осмо място в квалификациите. А златото отиде за Сърбия след победа над Турция във финала. И двата тима бяха с коефициент 9,00.
Франция,
сабя, жени
1,72 за титла на домакините, 4,20 за Унгария. Унгарките отпаднаха на 1/4-финал, а французойките се добраха до четворката, където записаха две загуби и останаха дори без медал. Титлата спечелиха украинките, които бяха оценени с 8,50, като за титлата надвиха корейките, които бяха с коефициент 10,00.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/
Коментари