Кожено яке с автограф на главния изпълнителен директор на Nvidia Дженсън Хуанг беше продадено на търг за 960 000 долара. Крайната цена беше 16 пъти по-висока от очакваната.
Преди търга експертите оцениха якето на 60 000 долара. По време на търга обаче интересът значително надмина очакванията: получени са 65 оферти от 45 участници. Името на спечелилия търга не е обявено.
Хуанг редовно носеше кожено яке на Tom Ford на публични събития.
За сравнение, подобни кожени якета Tom Ford обикновено струват около $9 000-$10 000. Приходите от продажбата ще отидат в Института Едж, който планира да използва парите за финансиране на стипендии и безвъзмездни средства за студенти, занимаващи се с технологични, научни и културни проекти.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/