Управителният съвет на Volkswagen Group провежда изключително тежка и определяща бъдещето среща в централата си във Волфсбург днес, пише Automotive News. Главният изпълнителен директор Оливер Блуме се опитва да убеди синдикатите да приемат драстичен план за преструктуриране. Обсъжда се затварянето на 4 германски завода (включително историческия завод за електромобили в Цвикау и този на Audi в Некарсулм) и съкращаването на до 100 000 работни места поради слаб интерес към електрическата им гама и свирепата китайска конкуренция. Напрежението е огромно, а служители излязоха на масови протести.
Един от най-шокиращите сценарии, обсъждани на днешната среща, е пренасочването им към сглобяване на разработени в Китай модели на VW за европейския пазар. Тъй като заводите в Германия работят на едва 73-81% от капацитета си, внасянето на по-евтини китайски платформи на марката се вижда като единствен шанс за оцеляването на тези фабрики.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/