Бившият изпълнителен директор на Toyota Коджи Сато събра 700 ръководители от 484 компании доставчици, за да отправи безпрецедентно предупреждение - западната автомобилна индустрия се бори за оцеляването си. Заплахата си има и име: Китай.
"Ако нещата не се променят, няма да оцелеем. Искам всички да осъзнаят това чувство за криза", предупреди доскорошният лидер в японската компания.
Toyota произвежда около 10 милиона коли годишно. Тя е най-големият производител на автомобили в света по обем. Тя има десетилетия репутация, изградена върху надеждност, ефективност и методичен подход. И въпреки това, собственият ѝ президент признава, че индустрията навлиза във фаза на несигурност.
Toyota, Honda и Nissan закъсняха на пазара на електрически превозни средства, убедени, че хибридите са окончателният път. Това работеше години наред, но Китай ги изпревари на собствения им пазар. Nissan, който някога е имал една трета от продажбите си в Китай, обмисля затваряне на фабрики там. Mitsubishi и Skoda вече се оттеглиха от китайския пазар.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/
Четете още