Хари Потър е „фитнес маниак“ - кой би предположил?

03 March 2026
MenTrend.bg
Даниел Радклиф
Кадър: Youtube@fallontonight
Даниел Радклиф Кадър: Youtube@fallontonight

В скорошно интервю за The Wall Street Journal Даниел Радклиф, най-известен с ролята си от поредицата за Хари Потър, разкри любопитни подробности за живота си днес. В статията, озаглавена „Даниел Радклиф е фитнес маниак", 36-годишният британски актьор споделя, че тренировките са се превърнали в ключова част от живота му. Той признава, че страстта му към спорта е тясно свързана с миналите му проблеми с алкохола - тема, която често засяга, когато говори за личното си развитие. Радклиф не употребява алкохол от 2013 г., но открито говори за това как алкохолът е бил начин да се справи с огромната слава, която го връхлита още като тийнейджър.

„Правя силови тренировки, кръгови тренировки и кардио. Не изглеждам като човек, който би бил фитнес маниак, но всъщност съм доста отдаден", казва Радклиф. Той обяснява, че насочването на неговата „пристрастяваща личност" към здравословни навици вместо към вредни зависимости е променило живота му към по-добро.

„Чувствам се като клише за бивш алкохолик. Всеки с подобен тип личност често заменя една зависимост с друга - в моя случай това е фитнесът", признава той.

В интервюто Радклиф разказва и за отказването от тютюнопушенето. „Преди издържах цял ден само на кафе и цигари. После спрях цигарите. Сега издържам само на кафе", шегува се той.

Тази крайност в подхода му към навиците не е новост. Говорейки пред Vanity Fair за слуховете, че ще играе Върколака, актьорът признава: „Станах толкова мускулест, защото съм обсебен и защото искам". Той добавя, че родителите му също са „луди по фитнеса", което очевидно се е предало и на него.

Актьорът говори и за бащинството. Той и дългогодишната му партньорка Ерин Дарк отглеждат двегодишен син, който, както Радклиф се шегува, го е превърнал в ранобудник. 

Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/