Bentley спря от производство легендарния W12 двигател

26 January 2026
Георги Луканов
Това е последният W12 двигател на Bentley. Снимка: Bentley
Това е последният W12 двигател на Bentley. Снимка: Bentley

Bentley Motors официално обяви, че последният 6.0-литров W12 двигател е слязъл от поточната линия в завода в Крю.

Това бележи края на една от най-емблематичните глави в историята на луксозните автомобили. Компанията пренасочва целия си капацитет към хибридни V8 задвижвания и подготовка за първия си изцяло електрически модел, който се очаква догодина.

За колекционерите това означава, че цените на класическите W12 модели на пазара втора ръка вече започнаха да растат.

Ключови думи

Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/