„Аватар: Огън и пепел" на режисьора Джеймс Камерън заема първо място в северноамериканския боксофис за четвърта поредна седмица в относително спокоен уикенд, когато януарската стагнация започна да се настанява в индустрията, съобщи Асошиейтед прес.
Третата част от епоса за обитателите на Пандора реализира приходи от 21,3 милиона щатски долара в киносалоните в САЩ и Канада за „Уолт Дисни" за изминалия уикенд, показват оценки на студиото.
За общо четири седмици по големите екрани третата част на „Аватар" спечели 342,6 милиона щатски долара в Северна Америка и 888 милиона щатски долара в останалата част на света. Миналата седмица той се присъедини към предшествениците си от поредицата, като реализира постъпления от над 1 милиард щатски долара.
Хорърът „Примат" на „Парамаунт" събра 11,3 милиона щатски долара в Северна Америка при дебюта си и се нареди на втора позиция в боксофиса.
Трилърът „Прислужницата" с участието на Сидни Суини продължава да носи добри печалби за „Лайънсгейт", като студиото обяви, че дава зелена светлина за продължение на филма. Той реализира приходи от 11,2 милиона щатски долара в Северна Америка през четвъртия си уикенд, като общата сума достигна 94,15 милиона щатски долара, а разходите за „Прислужницата" възлизат само на 35 милиона щатски долара, информира Асошиейтед прес.
Анимацията „Зоотрополис 2" на „Дисни" показва забележителна устойчивост от излизането си през ноември. Той продължава да бъде световен хит и сензация в Китай, отбелязва Асошиейтед прес. В световен мащаб втората част на анимацията реализира приходи от 1,65 милиарда щатски долара. Това поставя продукцията на прага да стане най-касовият анимационен филм на „Дисни" за всички времена, изпреварен само от 1,66 милиарда щатски долара, събрани от „Цар Лъв" от 2019 г. , отбелязва Асошиейтед прес.
В седмата си седмица в киносалоните анимацията заема четвърто място в боксофиса в Северна Америка с 10,1 милиона щатски долара, а общата сума в САЩ достига 378,8 милиона щатски долара.
Четвърти в боксофис класацията на Северна Америка е „Гренландия 2: Миграция" с приходи за изминалия уикенд от 8,5 милиона щатски долара, следван от „Върховният Марти" с Тимъти Шаламе, който за ролята си спечели „Златен глобус", и приходи от 7,6 милиона щатски долара в кината в САЩ и Канада.
Като цяло Холивуд започна 2026 г. силно. Приходите през изминалия уикенд са се увеличили с 23 процента спрямо същия уикенд през 2025 г., показват данните на компанията „Комскор", цитирани от Асошиейтед прес . А общият приход за 2026 г. досега също е с 23 на сто по-висок от миналата година.
Филмовата индустрия излиза от слабата 2025 година, през която посещаемостта на кината в САЩ и Канада продължи да спада. Но студиата се надяват, че 2026 година може да бъде най-добрата за боксофиса за десетилетието, тъй като очакват излизането на новите филми от поредиците „Отмъстителите", „Спайдър-Мен", „Играта на играчките", „Супер Марио Bros" и „Дюн".
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/
Четете още