Бившият главен дизайнер на Apple и създател на iPhone, Mac и iPad, Джони Айв, заяви, че съвременните потребители са станали твърде зависими от своите джаджи, пише PCMag.
На конференцията за разработчици на OpenAI, Айв подчерта сложната връзка на обществото с технологиите. „Когато казвам, че имаме сложна връзка с нашите технологии, това е подценяване", каза той, добавяйки, че целта му с OpenAI е да създаде устройство, което „просто работи", без да подбужда нездравословни привързаности у потребителите.
Според Айв, новото устройство, задвижвано от изкуствен интелект, е предназначено да подобри удовлетвореността и щастието на потребителите. Подробности за устройството и датата на пускането му на пазара все още не са разкрити.
През 2023 г. се появиха слухове за сътрудничеството на Джони Айв с OpenAI върху устройство с изкуствен интелект. По-рано тази година слуховете бяха потвърдени: OpenAI придоби стартъпа на Айв, IO, за 6,5 милиарда долара.
Компанията обяви създаването на няколко продукта с изкуствен интелект. Говореше се и за разработването на „смартфон без екран", който би могъл да замени традиционните устройства.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/
Четете още