Вероятно няма шофьор, който да не разполага с поне едно навигационно приложение със скоростомер на смартфона си и да го използва докато пътува. Почти винаги показателите от телефона и фабричните на колата за моментната скорост не съвпадат.
За да отговарят на международните стандарти, приети и в Европа, скоростомерите на автомобилите не трябва да показват скорост, по-ниска от действителната.
Скоростомерите могат да показват скорост до десет процента по-висока, но никога по-ниска от истинската.
Тъй като скоростомерите обикновено показват по-висока скорост, това е основната причина, поради която има разлика между скоростта, показвана от автомобила, и тази, показвана в навигационните приложения.
Приложенията, от друга страна, изчисляват скоростта с помощта на GPS система, която проследява местоположението на превозното средство.
Следователно, скоростта, показвана в приложенията, предоставяни от сателитната навигация, е много по-точна от тази, показана на скоростомера на автомобила.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/