Без подплънки, без CGI: Том Холанд разкрива целта си за супер тяло за новия "Спайдърмен"

06 August 2025
MenTrend.bg
Звездата от Uncharted споделя, че тренира усърдно.
СНИМКА: Инстаграм/ @tomholland2013
Звездата от Uncharted споделя, че тренира усърдно. СНИМКА: Инстаграм/ @tomholland2013

Звездата на Marvel казва, че работата с Кристофър Нолан го е вдъхновила да добави мускули за реализъм на екрана

Актьорът Том Холанд, познат с ролята си на Спайдърмен, сподели пред списание Men's Health, че мотивацията му за тренировки вече не е да изглежда добре без дрехи, а да изглежда впечатляващо с тях – особено в новия си костюм на супергероя. И тази нова цел идва от доста неочаквано място.

 По време на събитието Biro Padel Classic, Холанд разкри, че работата му с режисьора Кристофър Нолан по предстоящата адаптация на „Одисеята" му е дала ново вдъхновение. В модерната интерпретация на гръцкия епос, Холанд ще изиграе Телемах, а подходът на Нолан – използване на максимално много реални ефекти вместо компютърна графика – е накарал актьора да преосмисли как тренира за ролята си на Спайдърмен.

 „В тези филми костюмите често са подплатени," обяснява Холанд. „След това добавят CGI, за да изглежда движението на подплънките по-естествено. Аз искам да натрупам достатъчно мускули, така че нито подплънки, нито CGI да са необходими."

Звездата от Uncharted споделя, че тренира усърдно – с упражнения със собствено тегло, жилетка с тежести и класическа силова тренировка. Въпреки това, смята, че му остават още около 4 кг мускулна маса, за да постигне визията на истински супергерой. „Опитвам се да кача маса, но също така бих искал да имам релефни коремни мускули".

 Холанд вече е доказал, че не му липсва физическа подготовка – резултатите му от класическа CrossFit тренировка с телесно тегло показват сериозна форма. Но сега той се стреми към още по-внушителна физика.

 Новият костюм за филма Spider-Man: Brand New Day, който беше представен наскоро, изглеждаше подозрително лишен от подплънки. С оглед на това, че Холанд продължава да се раздава в залата, може би ще се наложат корекции преди премиерата на филма през юли 2026 г.

Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/