Защо трябва да ядем храни с висока жизнена енергия и кои са те

09 December 2022
Mila.bg

Забързаното ежедневие, стресът и недоспиването са основни причини за болести от най-различно естество. Ето защо изключително важно е каква храна приемаме. Оказва се, че освен хранителната стойност, трябва да гледаме каква е жизнената сила на храната, дори според някои учени това е най-важно.

Какво точно представлява жизнената енергия и в кои храни тя е най-висока?

Жизнена сила на растенията

Жизнената енергия, която Вселената създава, присъства във всичко, което се движи и не се движи, но е особено силна в живите същества – животни, растения и хора.

Немският биохимик и пионер на екологичното земеделие Ернфрийд Пфайфър (1899–1961) тества най-фините динамични сили в растения, животни и хора чрез разтваряне на сокове от жива материя в разтвор от сребърен нитрат. В резултат се получават ярко цветни концентрични шарки върху филтърна хартия, които отразяват на потока и интензитета на биоенергията в изследваното растение.

Пфайфър показва как жизнената сила пулсира от естествени храни, но не и от неорганични минерали и синтетични витамини, които са относително мъртви. Например след изследване на витамин С от естествени източници като шипка, той установява, че моделът на жизненост е далеч по-силен, отколкото при изкуствен витамин С (аскорбинова киселина). Работата на Пфайфър подкрепя теорията, че изискванията на тялото могат да бъдат постигнати единствено чрез органични витамини и минерали, открити в балансирани пропорции в естествена храна.

Качеството на храната като функция от нейната жизнена енергия, т.е. от количеството биофотони:

Учените равняват броя на биофотоните, които едно живо същество притежава, с неговата жизнена сила. Биофотоните са открити през 1923 г. от руския учен проф. Александър Г. Гурвич. От началото на 30-те години на миналия век започва широкото изследване на биофотоните в Европа и САЩ. През 1974 г. немският биофизик Фриц-Алберт Поп доказа съществуването им и произхода им от ДНК. Университетът в Щутгарт, Германия, наскоро потвърди валидността на качеството на храните чрез измерване на техните биофотони.

Биофотоните са слаби електромагнитни вълни в оптичния диапазон на спектъра, или казано просто, биофотоните са светлина. Всички живи клетки на растенията, животните и човешките същества излъчват биофотони, които не могат да се видят с невъоръжено око, но може да бъдат измерени чрез специална техника.

Тази светлинна емисия е израз на функционалното състояние на живия организъм и неговата жизнена енергия. Раковите клетки и здравите клетки от същия тип, например, могат да бъдат различени по типични различия в биофоните им.

Колкото по-здраво е едно живо същество, толкова по-голям е броят на биофотоните, които то носи, и толкова по-голяма жизнена сила и енергия излъчва то. Оставянето на живата сила в храната значи по-бързото й разваляне. Затова хранително-вкусовата промишленост се намесва, унищожавайки живата енергия и предпазвайки храната от бързо разваляне. Въпреки че развалената храна има повече жизнена сила, отколкото мъртвата храна, неинформираният консуматор ще предпочете да си купи “денатурираната” храна пред развалената, защото първата изглежда по-добре. Например, в портокалите се инжектират багрила, за да изглеждат по-оранжеви.

Как може индустрията да спре естествения процес на биологично разграждане на плодовете и зеленчуците? Известно е, че ако храна се облъчи с рентген със сила на лъча близо 400 000 пъти по-голяма, отколкото тази, с която си правим рентгенова снимка на гръдния кош, то биофотоните или жизнената сила на храната ще бъде “изтрита”. Храната няма да има никаква жизнена сила и за да я смели, тялото ни ще трябва да използва ценна енергия на собствената си жизнена сила. Така ако приемаме храни, съдържащи бяла захар, то те ни отнемат вместо да ни дават жизнена енергия.

Метод за измерване на жизнената сила на растенията

Френският инженер Андре Симонетон разработва лесен метод за измерване на биологичната или жизнената енергия на растенията на принципа на махало. Махалото се е използвало в продължение на хиляди години във всички велики цивилизации от Китай до древна Индия, от Египет до Гърция и Рим. В днешно време то служи на големите компании, за да открият петрол и рудни находища под земята. Фините лъчения, идващи от органична материя, задвижват махалото и то почва да се люлее и върти. Чрез измерване на разстоянието на дъгата и скоростта на неговото завъртане Симонетон бил в състояние да измерва специфични дължини на вълната, които показват истинската жизнена сила и относителна свежест на различни храни..

Въз основа на жизнената им енергия Симонетон разделя храните в четири основни групи. Измерването става по скала от нула до 10 000 ангстрьома, като той приема основната дължина на вълната на човешката жизнена енергия за около 6500. Храните, които имат дължини на вълните между 6500 и 10 000 ангстрьома, той разглежда като първи клас храни – с най-високо качество. Тук са плодове, пресни зеленчуци, пълнозърнести храни, зехтин, риба от океана и миди. В следващия клас, с лъчения 6500 до 3000 ангстрьома, са яйца, фъстъчено масло, вино, варени зеленчуци, захар от захарна тръстика и сготвена риба. Третата категория, с много слаби лъчения под 3000 ангстрьома, се състои от варени меса, колбаси, кафе, чай, шоколад, конфитюри, преработени сирена и бял хляб. Четвъртата категория на практика не показва жизнена сила и включва маргарин, консерви, алкохолни спиртни напитки, бяла рафинирана захар и бяло брашно.

Симонетон установява, че храната с жизнена сила (енергия) от 8000 до 10 000 ангстрьома кара махалото да се върти в удивителната скорост от 4–500 оборота в минута в радиус от над 80 милиметра. А месото, пастьоризирано мляко и варени зеленчуци, които имат стойност по-малко от 2000, са твърде ниски, за да предизвикат махалото да се върти изобщо.

Изследването на Симонетон подкрепят защитниците на вегетарианското хранене, основано на базата на пълнозърнести храни и пресни зеленчуци, защото те са с най-висока жизнена сила. То променя обаче и някои схващания за абсолютната сила на суровата храна. Зеленчуците са най-енергийни, когато са току-що набрани от градината. Те губят около една трета от тяхната високочестотна енергийна същност по времето на превоз до магазина, а друга една трета, когато са варени. Не е така с пшеницата. Нейната жизнена сила е със стойност 8500 ангстрьома, която се повишава до 9000, когато семената се сварят. Картофите имат стойност само 2000, когато са сурови. При варене енергията им се качва до 7000, а до 9000 при печене. Така е с повечето клубени.

* * *

Според Симонетон ефектите от хранително-вкусовата промишленост са катастрофални за хората. Млякото има жизнена енергия на стойност от 6500 ангстрьома в прясно състояние, но губи 90% в рамките на 24 часа. След пастьоризацията няма никакви биоенергетични излъчвания. Същото важи и за пастьоризирани плодови и зеленчукови сокове, както и за консервирани плодове. Пресният сок от захарно цвекло е оценен на 8500, но с добавена бяла рафинирана захар пада до 1000 или по-малко, докато бяла кристална захар дава нула. Други преработени храни като маргарин, алкохол и бяло брашно също имат стойности, подобни на мъртва материя.

Дехидратацията, от друга страна, води до малка загуба на жизнена сила на растенията. Сушени на слънце плодове могат да възвърнат своята жизненост, ако се накиснат във вода в продължение на 24 часа. Тогава те ще излъчват почти толкова силна енергия, както когато са току-що набрани. Водата обикновено не излъчва енергия, но за разлика от други течности може да се “оживява” при контакта си с минерали, човешки същества или растения. Някои води, като например прочутите лековити от Лурд, според Симонетон имат жизнена енергия, по-висока от 14 000 ангстрьома.

Резултатите от изследванията на Симонетон предполагат, че за оптимално здраве трябва да се храним със зеленчуци, зърнени храни, плодове, ядки и други храни, които излъчват жизнена енергия, по-висока от човешката норма. Живеем във времето на супер горива и атомна енергия, но въпреки това хората все още страдат от енергийна криза. Те са постоянно уморени – жертви на напрежение и тревожност, болест и депресия. Съвременният човек е загубил формулата за основна физически жизненост. Хората изглежда са изпаднали в пълно незачитане на това, което ядат, и във фанатичната мания да го измерват с белтъчини, витамини, минерали и калории, а не със степента на неговата жизненост. Забравили сме вековната мъдрост, която е признала, че енергията от физическия метаболизъм трябва да бъде допълнена от по-фина, динамична енергия за тялото.

Физическото тяло се поддържа от най-грубата форма на енергия – химическата, която получаваме от храните. Но това реално не е нашата храна. Истинската ни храна е жизнената сила на самата храна, която се излива в нас от Земята и Космоса посредством растенията. Алхимията на храносмилането не е изгарянето на химични вещества, а усвояването от тялото ни на жизнената енергия, която е самият живот.

Из „Лечение с билки и светлина. Ароматерапия”

Книгата може да поръчате тук!

Коментари

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата.
Остави коментар:

Име:

Eл. поща:

Коментар:* (макс. 1000 знака)




Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: office@cem.bg, https://www.cem.bg/