Жената, заради която ексхумираха Салвадор Дали, не е негова дъщеря

23 May 2020
24 часа
Салвадор Дали
Салвадор Дали

Мадридски съд потвърди, че испанката Пилар Абел не е дъщеря на художника Салвадор Дали /1904-1989/ и тя ще трябва да заплати всички съдебни разноски и тези за ексхумацията на твореца, предадoха ТАСС и БТА.

По този начин съдът отхвърли иска на Абел, който тя подаде срещу решението на предишната съдебна инстанция. През лятото на 2017 година в град Фигерас беше извършена ексхумация на тленните останки на художника заради съдебния иск на Абел, която твърдеше че Дали й е баща. След проведения ДНК тест се оказа, че тя няма родствена връзка с него.

Родената на 1 февруари 1956 година испанка твърдеше, че нейната майка е имала тайна любовна връзка с Дали . От 2007 година Пилар Абел правеше постъпки да бъда призната за законна наследница на именития художник.

Коментари

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата.
Остави коментар:

Име:

Eл. поща:

Коментар:* (макс. 1000 знака)




Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/