Mitsubishi Colt няма да има наследник

05 October 2025
Георги Луканов
Последната модификация на Mitsubishi Colt. Снимка: Mitsubishi
Последната модификация на Mitsubishi Colt. Снимка: Mitsubishi

Няма да има следващото поколение от популярния малък модел Mitsubishi Colt. Японският производител ще се фокусира повече върху SUV-ове и кросоувъри в бъдеще.

След пауза, продължила повече от 10 години, Mitsubishi Colt се завърна в европейската гама на японския производител през 2023 г. В сравнение с предишните поколения, настоящият Colt е базиран на старото, но все още предлаганото на пазара, поколение на Renault Clio и има почти идентичен дизайн с френския модел.

Субкомпактният японски автомобил в момента е най-продаваният модел на марката на европейския пазар, с около 9900 продадени бройки през последните осем месеца. Въпреки че Colt е най-продаваният модел на марката, това ще бъде последното поколение на малкия модел. Клонингът на Renault Clio ще бъде изтеглен от офертата, след като производството му приключи.

Ключови думи

Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/