Лионел Меси е наказан с лишаване от състезателни права за един двубой, след като пропусна Мача на звездите в Мейджър Сокър Лигата (МЛС).
Нападателят на Интер Маями и неговият съотборник Жорди Алба не играха в сряда, въпреки че не бяха контузени и бяха включени в състава за футболния празник.
"Всеки футболист, който не участва в Мача на звездите без предварително одобрение, няма право да играе и в следващата среща на своя клуб", се казва в изявление на МЛС.
Меси и Алба ще пропуснат двубоя на Интер Маями със Синсинати в края на тази седмица. Лионел Меси е отбелязал 18 гола през сезона до момента.
"Играчите винаги изпитват дискомфорт, особено когато играят през всеки три дни", коментира треньорът на Интер Хавиер Масчерано, цитиран от ESPN.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/
Коментари