Ford продължава да разработва иновации, насочени към повишаване на комфорта и безопасността при шофиране. Най-новото доказателство за това е патентна заявка, която описва напълно автоматизирана технология за подготовка на колата преди влизане в автоматична автомивка.
Ако бъде одобрена за масово производство, тази функция може да се вгради в модели на Ford още тази година.
Системата е проектирана да разпознава кога колата се приближава до станция за миене с четка и независимо да активира серия от настройки, които преди това са се управлявали ръчно. Това включва автоматично сгъване на огледалата, изключване на чистачките и превключване на трансмисията в неутрално положение. С тази иновация, возилото автоматично ще се подготви за измиване, без да е необходима намеса от страна на водача.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: office@cem.bg, https://www.cem.bg/
Коментари