5 причини защо втора Бундеслига е едно от най-добрите първенства в света

13 August 2024
Виктор Григоров
Снимка от ултраският сектор на "Херта Берлин".
Снимка от ултраският сектор на "Херта Берлин".

1. Уникалните фенове:

Разбира се, футболът е нищо без феновете, а привържениците на тимовете от втората Бундеслига показват как трябва да се подкрепя един отбор.

За разлика от доста втородивизионни лиги по света, тази лига от само 18 отбора е едно от най-добре посещаваните първенства в Европа, като средно на мач през изминалия сезон е имало по 29,189 души, което е повече от Ла Лига и френската Лига 1.

Интересен факт е, че през миналия сезон втората Бундеслига постави рекорд, като за един кръг са се събрали повече фенове на техните мачове, отколкото на елитната Бундеслига, което не се бе случвало досега в историята.

2. Големите имена:

Обикновено тези във втора дивизия се борят за промоция и шанс да играят срещу най-големите клубове в Германия.

Въпреки това, вече има селекция от отбори с доста богата история във втората Бундеслига.

Там са „Шалке", който е носител на трофея „Лига Европа", „Хамбург", който е печелил „Шампионската лига", и „Нюрнберг", който е печелил „Купата на носителите на национални купи".

3. Достатъчно близки по сила отбори:

Миналият сезон си гарантираха промоция отборите на „Сейнт Паули" и „Холщайн Кил", като вторият отбор за първи път ще играе в първата Бундеслига, въпреки всички очаквания.

„Фортуна Дюселдорф" беше тимът, който бе най-близо до тези отбори миналата година, като не им достигна съвсем малко, тъй като не достигнаха в плейофа за изпадане/промоция.

Те също стигнаха до финала за „Купата на Германия", доказвайки, че разликата между първите две дивизии на Германия непрекъснато намалява.

„Карлсруе", „Хановер", „Падерборн" и „Гройтер Фюрт" завършиха по-високо от „Херта Берлин" и „Шалке", доказвайки, че всеки може да изпревари всеки.

4. Голове до припадък:

Както всеки футболен фен обича пълни стадиони, така и обожава голове в мачовете.

Е, втората Бундеслига през изминалия сезон общо е имала 947 гола в 306 мача, което означава, че средно на мач са се вкарвали по 3.1 гола.

5. Младите таланти:

Втората дивизия също е благодатна среда, от която отборите от най-високо ниво са се възползвали напълно.

Германският национал Йоша Вагноман започна в „Хамбург", преди да стане редовен играч на завършилия на второ място миналата година „Щутгарт".

Другите играчи на Германия, Крис Фюрих, Дейвид Раум и Антон Щах, са други, които първоначално процъфтяваха във втората Бундеслига.

Коментари

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата.
Остави коментар:

Име:

Eл. поща:

Коментар:* (макс. 1000 знака)




Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/