Започна зарибяване с балканска пъстърва на територията на Югозападното държавно предприятие.
15 000 рибки вече са разселени в реките в района на горските стопанства Симитли, Кресна, Катунци и Струмяни. Зарибителният материал е доставен от Пъстървово стопанство „Тошков чарк“. Кампанията по зарибяване на горните течения на реките с балканска пъстърва се провежда в периода 15.06.-20.06.2023 г. Зарибяването ще се извърши на територията на 22 стопанства, като след приключването му, се очаква над 100 000 рибки да обогатят реките на Югозападна България.
Балканската пъстърва (Salmo trutta fario) е най-ценният и най- бързо изчезващ вид в нашите реки. Затова и едно от ловно-стопанските мероприятия на територията на ЮЗДП е всяка година да се извършва разселване на този вид риба в подходящи за целта реки.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/