Екипът на "Ферари" има изкушаващо предложение за седемкратния световен шампион във Формула 1 Луис Хамилтън.
Лично президентът на компанията Джон Елкан води преговорите с британския пилот на "Мерцедес", чийто договор изтича в края на 2023 г., пише "Дейли мейл".
Според източници "Ферари" предлагат на Хамилтън годишна заплата от 46 млн. евро, ако той се съгласи да се състезава за италианския отбор.
В случай, че британецът се съгласи да премине в италианския тим, "черните кончета" вероятно ще трябва да се разделят с Шарл Льоклер или с Карлос Сайнц.
"Ферари" са в преследване на първата си световна титла при пилотите от 2007 г. насам, когато шампион стана финландският пилот Кими Райконен.
От своя страна Хамилтън се опитва да стане най-успешният състезател в историята на Формула 1 и да спечели своята осма титла. Към момента той е наравно с легендарния германски пилот Михаел Шумахер. И двамата имат по седем титли.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: [email protected], https://www.cem.bg/